مشاوره خرید سنگ

همه چیز درباره صفحه سنگ گرانیت بر

وبلاگ

۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ 9 بازدید
مشاوره خرید سنگ
1

همه چیز درباره صفحه سنگ گرانیت بر

سنگ‌های گرانیتی از جمله پرکاربردترین سنگ‌های ساختمانی به شمار می‌روند و به همین خاطر جهت برش دادن آن‌ها باید از صفحه‌های برش مخصوص آن‌ها استفاده گردد. برخی از این صفحه‌ها سرعت خیلی خوبی ندارد و برخی نیز مقاومت پایین‌تری دارند. به همین سبب بایستی مناسب‌ترین نوع آن را متناسب با کار خود پیدا نمایید. صفحه سنگ گرانیت بر یکی از صفحات برش محسوب می‌شود که عمدتا از فولاد باکیفیت و مرغوب تولید می‌گردد و از قدرت برش بسیار بالایی برخوردار است. از این محصول جهت برش و ساییدن متریال متعددی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه این مقاله از وب‌سایت سنگ نواز به بررسی مشخصات و کاربردهای صفحه سنگ گرانیت بر و نحوه خرید آن خواهیم پرداخت.

صفحه گرانیت بر چیست؟

سنگ گرانیت یکی از انواع سنگ‌های آذرین شناخته می‌شود که مقاومت و استحکام بالایی دارد و از آن در ساخت و سازهای مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این‌گونه سنگ‌ها انواع و اقسام گوناگونی در بازار دارند و تنوع آن‌ها بسیار زیاد است. صفحه سنگ گرانیت بر گونه‌ای از انواع صفحات برش شناخته می‌شود که با استفاده از آن می‌توان مدل‌های مختلف سنگ گرانیت را به راحتی برش داد و کارهای متعددی را روی آن اعمال کرد.

چنانچه اشاره شد، این نوع سنگ از دوام و مقاومت بالایی برخوردار است و به همین خاطر باید از صفحه‌ای برای برش آن استفاده نمود که مقاومت زیادی داشته باشد. علاوه‌بر سنگ‌های گرانیتی، از این صفحه‌ها جهت برش انواع کاشی و سرامیک، چوب، فلز و غیره هم می‌توان بهره برد.

کاربرد صفحه سنگ گرانیت بر

صفحه سنگ گرانیت بر ابزاری کاربردی است که می‌توان آن را حتی روی فرز هم نصب و استفاده کرد و عملیات برش‌کاری را انجام داد. اما بایستی به این نکته اشاره کنیم که عمده کاربرد این صفحه بیش از اینهاست. همان‌گونه که می‌دانید، سنگ‌های گرانیتی امروزه محبوبیت بالایی دارند.

در واقع باید گفت با استفاده از سنگ‌های گرانیتی، نمای بسیار زیبایی در بخش بیرونی ساختمان، بخش‌های داخلی، و به ویژه در کف ساختمان می‌توان ایجاد کرد. اما موضوع بسیار مهمی که در این بین وجود دارد استفاده از بهترین ابزار به‌منظور برش این سنگ‌ها خواهد بود. عموما سنگ‌های گرانیتی دارای ابعادی در حدود 2 تا 5 متر هستند. در نتیجه، برشکاری با آن‌ها کار چندان راحتی نبوده و نیاز به دستگاه‌ها و ابزارهای مناسب  خواهد داشت.

صفحه سنگ گرانیت بر، این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا به آسانی بتوانید اقدام به برش ابعاد مختلفی از گرانیت نمایید. در بخش‌های قبلی ذکر کردیم که بر روی سطح صفحه گرانیت بر، شیارهای متعددی وجود دارد. این شیارها روی صفحه سنگ گرانیت بر کمک می‌کنند تا عملیات برشکاری بسیار بهتر و راحت‌تر انجام پذیرد. همچنین، نیرویی ضربه‌ای توسط این صفحات برش تولید می‌شود که باعث جدا شدن قطعه به بهترین شکل خواهد شد. علاوه‌بر این باید اشاره کنیم که یکی از مهم‌ترین کاربردهای صفحه گرانیت بر این است دارای سر خوردگی بسیار کمی است. به کمک این صفحه، می‌توان سنگ‌های گرانیت را با ابعاد بسیار بزرگ و قطرهای متنوع برش داد.

ناگفته نماند که امروزه با استفاده از برترین تکنولوژی‌های روز دنیا، بر روی سطح صفحه گرانیت بر به صورت کاملا منظم و دقیق شیارهایی ایجاد گردیده تا این محصول بتواند علاوه‌بر بالا بردن سرعت برش، برشکاری منظم و بادقت را انجام داد.

کاربرد صفحه سنگ گرانیت بر

تفاوت صفحه گرانیت بر با صفحه سرامیک بر

از آنجایی که سرامیک و گرانیت در انواع و اقسام مختلفی تولید می‌شوند، در نتیجه سختی‌های گوناگونی هم دارند و به طور دقیق نمی‌توان مشخص کرد چه دیسک سرامیک بر و گرانیت بری مناسب برای استفاده است، اما در هرحال می‌توان به وجه تمایز نسبی این دو محصول اشاره نمود:

  • وجود شیارهای خاص بر روی صفحه سنگ

بر روی دیسک صفحه سنگ گرانیت بر شیارهای متعددی قرار گرفته که موجب خواهد شد تا در زمان برشکاری امکان پریدگی سنگ گرانیت تا حد زیادی کنترل شده و دقت برش هم افزایش پیدا کند، اما در دیسک صفحه سرامیک بر، این شیارها تعداد کمتری دارند.

  • تحمل سرعت بالا در زمان کار

یک صفحه دیسک گرانیت بر مرغوب باید بتواند در سرعت حدود ۶۶۵۰ دور در دقیقه فعالیت کند و دچار مشکل نشود. البته دیسک سرامیک بر نیز باید چنین قابلیتی داشته باشد اما محدوده سرعت آن با دیسک گرانیت بر متفاوت خواهد بود.

  • مقاومت بالا در برابر فشار

در صفحه سنگ گرانیت بر از سِگمنت الماسه برای تیغه استفاده شده‌است که به کارگیری آن‌ها باعث می‌گردد تا مقاومت آن‌ها در برابر فشار افزایش پیدا کند. همچنین ساختار کلی این محصول به گونه‌ای است که در زمان اعمال فشار بالا دچار شکستگی نخواهند شد. از طرفی، مقاومت در صفحه سنگ سرامیک بر نیز اهمیت زیادی دارد اما به نوع و جنس سرامیک وابسته بوده و محدوده تحمل فشار آن می‌تواند با صفحه سنگ گرانیت بر تفاوت داشته باشد.

  • قطر صفحه سنگ

هر چقدر که قطر صفحه سنگ گرانیت بر پایین‌تر باشد، به همان اندازه هم ظرافت برشکاری با آن بیشتر است. پس در زمان انتخاب و خرید این صفحه برش بسته به موارد نیاز خود به این مورد مهم هم توجه ویژه داشته باشید. ناگفته نماند که قطر صفحه سرامیک بر با توجه به جنس سرامیک و نوع کار مشخص می‌گردد.

مشخصات صفحه سنگ گرانیت بر

مشخصات صفحه سنگ گرانیت بر

صفحه سنگ گرانیت بر دارای شیارهایی روی سطح خود است که این مورد را می‌توان یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی به حساب آورد که سبب می‌شود تا این صفحه از سایر صفحات برشی متمایز گردد. علاوه‌بر این باید اشاره کنیم که صفحه گرانیت بر از آلیاژهای باکیفیت و مقاوم ساخته می‌شود و جالب است بدانید که این صفحه برش عموما از آلیاژ فولاد باکیفیت تولید خواهد شد. از طرفی باید بگوییم که طراحی این صفحه برش نسبت به سایر صفحات برشی کاملا متفاوت در نظرگرفته می‌شود.

نکات مهم برای خرید صفحه سنگ گرانیت بر

حال که با تفاوت صفحه سنگ گرانیت بر و صفحه سرامیک بر آشنا شدید، نوبت به این موضوع می‌رسد تا با هم نکات مهمی را که در زمان خرید صفحات برش بایستی مدنظر قرار دهید، بررسی نماییم. از جمله مهم‌ترین مواردی که در زمان خرید صفحه سنگ گرانیت بر باید مورد توجه قرار گیرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سراغ محصولات برندهای معتبر بروید

برندهای معتبر تولید کننده انواع صفحه سنگ گرانیت بر، همواره سعی دارند که محصولات باکیفیت و تضمین‌شده را در اختیار مشتریان خود بگذارند. سنگ نواز هم یکی از برندهایی است که صفحات برش خود را در انواع مختلف و باکیفیت بسیار بالا تولید و وارد بازار می‌کند.

  • با خطرات و نکات مهم قبل از کار برش آشنا شوید

آشنایی با خطرات احتمالی موجود در هنگام برش سرامیک و گرانیت باعث خواهد شد تا قبل از کار با دستگاه فرز، حتماً در زمینه انتخاب صفحه برش موردنظر خود حساسیت بیشتری داشته باشید. این مورد را همواره به یاد داشته باشید که حتماً برای سطوح مورد نظر از صفحه برش سازگار با آن استفاده کرده تا احتمال بروز این اتفاقات ناگوار کاهش پیدا کند.

  • به ابعاد و ضخامت صفحه برش توجه داشته باشید

در حال حاضر انواع و اقسام مختلفی از صفحه سرامیک بر و گرانیت بر در ابعاد و اندازه‌های مختلفی تولید و روانه بازار می‌شوند. هر کدام از این محصولات در شرایط خاصی کاربرد و مورد استفاده قرار خواهند گرفت. به همین سبب حتماً در زمان انتخاب و خرید صفحه سنگ گرانیت بر به این امر توجه زیادی داشته باشید.

جمع بندی

همان‌گونه که در این مقاله هم به آن اشاره شد، صفحه سنگ گرانیت بر در انواع و اقسام مختلفی در بازار وجود دارد که هر کدام مدل‌ها و برندهای مختلفی دارند. بدون شک انتخاب صفحه سنگ گرانیت بر باکیفیت نمی‌تواند کار چندان راحتی برای بسیاری از افراد باشد. از این رو، فروشگاه اینترنتی سنگ نواز تلاش کرده تا در سایت خود در اختیار خریداران و مصرف‌کنندگان گرامی قرار دهد. این صفحه برش را می‌توانید در سایزهای مختلف و با قیمت‌های متفاوت و مقرون به‌صرفه در این مجموعه اینترنتی مشاهده کرده و جهت خرید صفحه سنگ گرانیت بر موردنظر خود در ابعاد دلخواه اقدام فرمایید.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در سنگ نواز کاربران مستقیماً با هم تماس می‌گیرند و هیچ واسطـه‌ای در این میان وجود ندارد، پس دقت فرماییــد که در خریــد و فروشِ شما، سنگ نواز هیچ دخالتی ندارد و کاربران باید خودشان جنبه‌های مختلف امنیتی را در نظر بگیرند. 

در صورتی که هر سوالی پیرامون ثبت آگهی دارید با ما تماس بگیرید: 09157773026

تمامی حقوق محفوظ می باشد.